XAMPP import dużej bazy danych.

XAMPP import dużej bazy danych

Co należy zrobić kiedy przy imporcie bazy danych na serwerze XAMPP otrzymamy komunikat „Nie otrzymano żadnych danych do importu. Albo nie dostarczono nazwy pliku, albo jego rozmiar przekroczył rozmiar maksymalny, dozwolony przez konfigurację PHP. Zobacz FAQ…” ?

xampp import dużej bazy danych
xampp import dużej bazy danych

Naszym problemem jest ograniczenie w wielkości pliku bazy danych który chcemy zaimportować. W moim przypadku jest to 2M a korzystam z XAMPP w wersji 1.7.7. Aby zwiększyć rozmiar dopuszczalnego pliku musimy odnaleźć plik php.ini w którym należy zwiększyć tą wartość. Standardowo plik php.ini znajduje się w lokalizacji gdzie zainstalowaliśmy serwer XAMPP, następnie przechodzimy do katalogu php w którym znajdziemy nasz pliczek php.ini. Kolejny krok to wyedytowanie naszego pliku. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na naszym pliku u z menu wybieramy opcję otwórz za pomocą i z kolejnego rozwijalnego menu wybieramy opcję notatnik.

Kolejnym krokiem jest wyszukanie odpowiedniego fragmentu pliku do modyfikacji. W tym celu wciskamy kombinację klawiszy Ctrl +F. Po wybraniu tej kombinacji klawiszy uruchomi się okno znajdowanie i w polu Znajdź wpisujemy upload_max_filesize. Tak jak wspomniałem wcześniej ja w swojej wersji XAMPP-a mam ograniczenie do 2 mega i w moim przypadku ten fragment wygląda następująco.

upload_max_filesize=2M

teraz wystarczy zmienić wartość po znaku „=” na odpowiedni, czyli taki żebyśmy mogli zaimportować naszą bazę danych.

Powodzenia :)