Visual Studio Express 2013 jak zmienić język na polski

Standardowym językiem środowiska Visual Studio jest język angielski ale czasami zaistnieje potrzeba zmiany języka oprogramowania Visual Studio np. na polski (wygoda, komfort czy jakiś inny powód).

Pokażę Wam jak zmienić język w Visual Studio Express 2013 for Web ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć założenie, że w innych wersjach jest dokładnie tak samo.

  1. na początek trzeba „ściągnąć” pakiet językowy ze strony producenta czyli firmy Microsoft. Poniżej gotowy link do pakietu językowego do produktu Visual Studio Express 2013 with update 4 for Web.
    http://go.microsoft.com/?linkid=9832240
  2. Po zapisaniu pliku trzeba ten pakiet zainstalować. Samej instalacji nie będę opisywał z uwagi na fakt, że jest banalnie prosta. Praktycznie uruchamiamy tylko pliki i klikamy na install i gotowe.
  3. Po zainstalowaniu pakietu językowego uruchamiamy środowisko Visual Studio i na pasku menu wybieramy opcję TOOLS a później z rozwijalnego menu pozycję OPTIONS.
  4. Otworzy się nowe okienko o nazwie OPTIONS w którym po lewej stronie mamy menu. W tym menu rozwijamy węzeł ENVIRONMENT oraz klikamy na opcję INTERNATIONAL SETTINGS.
  5. Na liście rozwijalnej LANGUAGE zaznaczamy/wybieramy POLSKI i potwierdzamy nasz wyrób przyciskiem OK.
  6. Otrzymujemy komunikat o potrzebie restartu środowiska.
  7. Po restarcie będziemy mogli korzystać ze środowiska w języku polskim :)