VirtualBox instalacja

Wirtualne maszyny. Może już kiedyś spotkałeś się z tą nazwą ale nie do końca wiesz co to jest i jak zacząć zabawę w tym temacie. W tym artykule skupimy się na rozwiązaniu firmy Oracle a mianowicie na oprogramowaniu VirtualBox.

Co to jest wirtualna maszyna?

Wirtualna maszyna to oprogramowanie (w naszym przypadku VirtualBox), które potrafi zasymulować fizyczną maszynę/komputer wewnątrz naszego komputera. Jak to się dzieje. Przydzielamy na dysku twardym naszego komputera pewne zasoby (miejsce na dysku) dla wirtualnej maszyny i za pomocą odpowiedniego oprogramowania możemy na tej maszynie zainstalować np. nowy system operacyjny. Uzyskujemy takie efekt, że na jednym systemie operacyjnym możemy zainstalować drugi, który jest niezależny w stosunku do pierwszego. Oczywiście oba systemy mogę być innego rodzaju np. na systemie operacyjnym Windows możemy zainstalować system Linux. Jak to zrobić? Na początek musimy pobrać odpowiednie oprogramowanie z odpwiedniej strony internetowej.

Skąd pobrać oprogramowanie VirtualBox?

Najlepiej ze strony https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

 Jak zainstalować oprogramowanie VirtualBox?

  1. Po ściągnięciu pliku instalacyjnego z podanej powyżej strony www klikamy dwukrotnie na tym pliku i czekamy na uruchomienie instalacji.

już wkrótce dokończenie posta