#SEO #pozycjonowanie porada 2. Pierwsze wrażenie.

Jak to mówią pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i to prawda. Pamiętaj, że swoją stronę robisz dla internautów a nie dla siebie. Przy tworzeniu strony głównie należy się skupić na kilku rzeczach:

  • oprawa graficzna (Wiadomo, że im strona będzie ładniejsza graficznie tym większe prawdopodobieństwo powrotu użytkownika na Twoją stronę (oczywiście pomijam tutaj zawartość merytoryczną). Nie przesadzaj jednak z wodotryskami. Jeśli będziesz miał ich za dużo na stronie, mogą zacząć przesłaniać treść a to także nie jest dobre. Złota zasada „wszystko z umiarem”.),
  • kolorystyka (Kolory to także „element” na który zwracają uwagę użytkownicy. Jeśli zastosujesz bardzo jaskrawe kolory, trudno się będzie poruszać to tej stronie. Kolory muszą być stonowane ale przede wszystkim współgrać ze sobą. Jeżeli zestawisz kilka kolorów w ogóle nie współgrających ze sobą, oglądanie stronę będzie męką i nie licz na to, że ludzie będą wracali na Twoją stronę.),
  • nawigacja i funkcjonalność (Bardzo ważnym elementem strony internetowej jest nawigacja. Im bardziej intuicyjna tym lepiej. Nic tak nie drażni jak brak dobrej nawigacji. Przykład. Ostatnio natrafiłem na bardzo fajny artykuł na stronie o programowaniu w C#. Tekst był niezły więc chciałem przeczytać resztę artykułów z tego tematu. Ku mojemu zdziwieniu przez dobre kilkadziesiąt sekund szukałem linka odsyłającego mnie do kolejnego bądź poprzedniego artykułu i okazało się, że brak jest takich linków. Z każdego artykułu trzeba było wchodzić na kolejny powracając na stronę główną. Pojawienie się kolejnego artykułu „kosztowało” mnie 3-4 kliknięcia. To niedopuszczalne.).

Pamiętaj, stronę robisz dla ludzi. Masz wątpliwości co do wyglądu lub funkcjonalności Twojej strony. Poddaj się osądowi znajomych, to najłatwiejsza droga.