Porady SEO 6. Wycena strony internetowej.

Czytając ten artykuł prawdopodobnie posiadasz stronę www i chciałbyś sprawdzić ile ta strona jest warta. Ocena wartości strony www nie jest rzeczą łatwą, ale poznasz kilka narzędzi dzięki którym można z grubsza oszacować wartość naszej domenym, czyli adresu naszej strony www.

W dużej mierze to czy strona jest dużo warta decyduje to jak łatwo treści zamieszczone na Twojej stronie można wyszukać w Internecie a dokładniej w wyszukiwarce internetowej. W dzisiejszych czasach z uwagi na ogromną popularność wyrażenie wyszukiwarka internetowa kojarzy się głównie ze stroną Google i nie bez przyczyny, bo to niemal monopolista na tym rynku. Z uwagi na tą dominującą pozycję wyszukiwarki Google, wiele mechanizmów od szacowania wartości strony , uzależnia wartość danej witryny od pozycji strony w rankingach tej właśnie wyszukiwarki.

Poniżej podam Wam kilka adresów stron www na których możecie sprawdzić przybliżoną wartość Waszej strony www. Praktycznie użytkowanie poniższych stron jest podobne. Na stronie jest pole do wpisania nazwy Waszej domeny i klikamy na przycisk rozpoczynający proces oceny wartości strony. No to do dzieła. Aha, pamiętaj, do każdych wyników tego typu podchodź z rezerwą. Każde narzędzie posiada jakieś własny „subiektywny” mechanizm wyceny stron z którym nie wszyscy muszą się zgodzić :)

Speedtest.pl – aby wycenić domenę należy przejść na podstronę „wycena stron” (link znajduje się w górnym menu). Tam w polu „Adres strony internetowej do wyceny” wpisujemy adres naszej strony. Pamiętaj, wpisujemy samą nazwę domeny np. onet.pl i klikamy w przycisk „Rozpocznij wycenę”. Gotowe. Później przeglądamy już wyniki wyceny m.in. takie dane jak unikalni użytkownicy, page rank, linki przychodzące no i to co interesuje nas najbardziej szacowana wartość serwisu.

Siteprice.org – to kolejna strona gdzie możesz sprawdzić ile jest warta Twoja strona. Zasada jest podobna jak w przypadku poprzedniej strony. W polu po znaczniku http:// wpisujemy adres naszej domeny i potwierdzamy przyciskiem „Calculate”. Po kilku chwilach otrzymujemy wynik wyceny i jak w poprzednim przypadku możemy przeglądać dane dotyczące naszej witryny.

Yourwebsitevalue.com - to kolejna propozycja strony do wyceny. W polu „Enter website URL” wpisujemy adres nasze domeny i klikamy w „Submit” w celu rozpoczęcia mechanizmu wyceny witryny. Po chwili mamy już wyniki wyceny :)