Czym jest pozycjonowanie?

Co to jest pozycjonowanie stron?

Stworzyliśmy naszą pierwszą stronę www. Kosztowało nas to dużo czasu, potu i łez. Z trudem umieściliśmy ją na jakimś serwerze www i wykupiliśmy domenę (czyli taki adres internetowy). Zgłosiliśmy naszą stronę do wyszukiwarki internetowej i co ….. i nic. Dlaczego ? Dlatego, że nasza strona nie jest jeszcze wypozycjonowana. Co to oznacza?

Pozycjonowanie to nic innego jak wszelkiego rodzaju działania w celu pojawienia się naszej strony na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce internetowej. W chwili kiedy do wyszukiwarki internetowej wpisujemy jakieś słowo lub frazę w celu wyszukania interesujących nas stron internetowych chcemy aby nasza strona pojawiła się jak najwyżej w wynikach/stronach które zwróciła wyszukiwarka.

W tym poradniku skupię się na tym aby przybliżyć Wam choć trochę tematykę pozycjonowania.

Na początku kilka słów o tym co trzeba zrobić aby nasza strona była „zauważona” przez przeglądarkę internetową czyli żeby przeglądarka w ogóle „widziała” stronę którą tak cierpliwie dzień po dniu tworzyliśmy a później skrupulatnie dopieszczaliśmy każdy detal :)

 1. Stworzenie strony www
  Bez strony www nie ma nawet czego pozycjonować więc stworzenie strony www to podstawowa czynność od której wszystko się zaczyna.
 2. Optymalizacja kodu strony
  Nie każda gotowa strona www będzie jednakowo wartościowa dla wyszukiwarki internetowej. Aby strona była wartościowa należy zoptymalizować kod tej strony.
 3. Umieszczenie strony na serwerze WWW
  Jak już mamy gotową i zoptymalizowaną stronę możemy w końcu umieścić ją na serwerze www.  Na rynku jest bardzo dużo firm które proponują tego typu usługi.
 4. Wykupienie domeny
  Po umieszczeniu strony na serwerze www, kolejnym krokiem jest wykupienie domeny czyli takiego adresu internetowego np. anonco.pl. Po odpowiedniej konfiguracji domeny możemy cieszyć się naszą stroną w internecie.
 5. Zgłoszenie strony do wyszukiwarki
  Po wszystkich wcześniejszych krokach przyszedł czas na zgłoszenie naszej strony do wyszukiwarki internetowej. Najczęściej odbywa się to w taki sposób, że wypełniamy odpowiedni formularz zgłoszeniowy i czekamy aż wyszukiwarka zaindeksuje naszą stronę.

O tym jak sprawdzić czy wyszukiwarka „widzi” już naszą stronę www przeczytanie w następnym wpisie.